Pervin SABUR Kanal B Kanalında Canlı Yayın Konuğu Oldu

Otizm Federasyon Bşkn. Yard. ve Kurucumuz

Pervin SABUR ERCENGİZ

Kanal B Güne Bakış’ta Otizm Hakkında konuştu.

Otizm Federasyonu Başkan Yardımcısı, Şafak Otizmli Bireyler Derneği Başkanı ve Şafak Özel Eğitim Merkezi’nin Kurucusu Pervin SABUR ERCENGİZ, Otizm Nedir? Teşhis Nasıl Konulur? Tedavisi var mı? Tanıyı Kaldırmak Münkün Mü? Türkiye’deki Eğitim Ne Seviyede? Aile ve Özel Gereksinimli Bireylerin Karşılaştıkları Zorluklar Nelerdir? Konu Başlıklarının Haricinde Aksarayda yaşanan üzücü olay hakkında da konuşuldu.

BÜTÜNLEŞTİRİCİ EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ 

      FARKLILIKLARIMIZLA BİR BÜTÜNÜZ!

19.12.2019 tarihinde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen
“Bütünlestirici Egitimin Gelistirilmesi Projesi” konferansına katılan Pervin SABUR ERCENGİZ, kurumumuzda uyguladığımız eğitim ve yöntem metodları hakkında bilgi verirken,  ülkemizdeki kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarının kalitesini arttırarak tüm öğrencilerin topluma entegrasyonunu sağlamak amacıyla konuşma yaptı.

Ankara’da yapılan Açılış Konferansı’na, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Birinci Müsteşarı Angel Gutierrez Hidalgo ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan katıldı.

Açılış Konferansında“Bütünleştirici Eğitim Paneli” yapıldı. Bütünleştirici eğitimin önemi, bütünleştirici eğitiminde öğretmenin rolü, bütünleştirme uygulamalarında karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri ile Avrupa Birliği’ndeki uygulamaların konuşulduğu; Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Baloğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele BEGEP Projesi Eğitim Kilit Uzmanı Mudite Reigase, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Bülbin Sucuoğlu, Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Tekin İftar ile deneyimlerini paylaşmak üzere Otizm Federasyonu Başkan Yardımcısı, Şafak Otizmli Bireyler Derneği Başkanı Pervin Sabur ve ses sanatçısı Özgün Uğurlu katıldı.

Haberin detayı için tıklayınız.

Hacettepe Üniversitesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Panel Davetlisi olarak katılan kurucumuz Pervin SABUR ERCENGİZ, Yoğunlaştırılmış eğitimimiz ve eğitim programımız sayesinde Otizm tanılarını kaldırdığımız öğrencilerimiz hakkında sunum yaptı. Panelde konuşma büyük beğeni topladı ve Özel Eğitim Bölüm Başkanı Mustafa BALOĞLU tarafından Pervin hanıma, TEŞEKKÜR BELGESİ verildi.

[envira-album id=”15774″]