Hakkımızda

Neden ŞAFAK?

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak karanlıktan şafağa ulaşma sloganıyla bir anne kurumu olarak yola çıkılmıştır. Çıktığımız bu yolda bütün öğrencilerimizin aydınlığa kavuşması hedefiyle örtüştü. Bu sebepten dolayı büyük düşünüp, mutluluk odaklı hareket istek ve heyecanıyla merkezimizin ismini ‘Şafak’ koyduk

Misyonumuz

Yola çıkış amacımız; sorumluluk bilinciyle, özel eğitime gereksinim duyan bireylerin bağımsız hareket edebilen ve topluma yararlı olan, kendine güvenen, mutlu bireyler olmasını sağlamak.

UMUDUMUZ ŞAFAK OLSUN!

Vizyonumuz

Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımıza ulaşarak, onları bir değer olarak gören ve sevgiyle içinde yaşadığımız topluma adapte etmek.

Merkezdeki çocukların ilgi alanlarını ve yeteneklerini  ortaya çıkararak, o alanda yetişmelerini sağlamak .Bu alandaki eğitimde dünyadaki son gelişmeleri takip ederek bunları öğrencilerimize uygulamak. Bu süreçte mutlu öğrenci, mutlu aile ve mutlu toplum döngüsünün sürekliliğini sağlamak.

UMUDUMUZ ŞAFAK OLSUN!

İlkelerimiz

Sosyal yaşam içinde karşılaştıkları problemleri çözebilen, çözme gayreti içinde olan ve sorumluluk duygusuna sahip bireyler yetiştirmek.

Eğitim bir bütündür ilkesiyle aile ve sosyal çevreyi eğitime katmak. Böylece mutlu çocuklar ve bireyler oluşturarak yaşam kalitesini arttırmak. Akademik becerilerini arttırmak, çözüm odaklı düşünmeyi öğretmek. Bilgi ve becerilerini arttırarak, onları kendilerine güvenen ve bağımsız hareket edebilen mutlu bireyler haline getirmek. Üretken birey üretken aile, mutlu çocuk mutlu aile,  mutlu toplum mutlu dünya yaklaşımını şiar edinmek.

UMUDUMUZ ŞAFAK OLSUN!

Hedeflerimiz

  • Başkent Ankara’da özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların aileleri için ilk akla gelen merkez olmak
  • Güvenli, başarılı, ilkeli ve özgün yapısı ile örnek bir merkez olmak
  • Gelen her öğrencinin gelişiminde iyileşmeyi gözlemlemek